Anna Gan — Proporcja

Anna Gan

Mgr Dietetyki

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum zdobyła tytuł magistra dietetyki, dwukrotnie otrzymując stypendium Rektora dla najlepszych studentów.

Udziela porad dotyczących zdrowego stylu życia, kładąc nacisk na dopasowanie diety do konkretnego pacjenta, zarówno w zdrowiu i chorobie. W szczególności specjalizuje się w żywieniowym wsparciu leczenia zaburzeń odżywiania oraz terapii nadwagi i otyłości olbrzymiej. Wchodzi w skład zespołu terapeutycznego Oddziału Dzieci i Młodzieży Kliniki Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, pracując głównie z pacjentami z anoreksją i bulimią.

Interesuje się psychologią odżywiania się i w swojej pracy zwraca uwagę na różne aspekty funkcjonowania człowieka. Uważa, że szczególnie ważne jest zrozumienie pacjentów, dla których nieprawidłowe nawyki żywieniowe są często tylko wierzchołkiem góry lodowej ich problemów.

Uczestniczy w licznych konferencjach naukowych i szkoleniach specjalistycznych, co pozwala jej na ciągły rozwój i doskonalenie swoich umiejętności.

Dietetyk mgr Anna Gan jest autorem artykułów: